Paskaita „Pirmoji pagalba vaikui, atsitikus nelaimei“ Vaikų literatūros skyriuje

Vasario 17 d., penktadienį, Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) klubo „Skaitanti mama“ narės dalyvavo paskaitoje „Pirmoji pagalba vaikui, atsitikus nelaimei“. Konsultavo Šiaulių Visuomenės sveikatos biuro specialistė Karolina Rušinskienė.

Susitikimo metu mamytės sužinojo kaip teikti pirmąją pagalbą kuomet žmogus ir vaikutis nerodo jokių gyvybės ženklų, ką daryti mažyliui nusiplikius karštu vandeniu, ar kitaip nusideginus odą, susižeidus ir esant kraujavimui, ką daryti kuomet vaikutis paspringo ir kt.
Beveik dvi valandas trukęs seminaras mamoms neprailgo, tačiau mažieji klubo nariai tuo metu ir numigo ir pilį pasistatė ir smagiai pažaidė su bibliotekoje specialiai jiems padėtais žaisliukais.
Šiaulių Visuomenės sveikatos biuro specialistė Karolina Rušinskienė susirinkusiems paaiškino, kad teikti pirmąją pagalbą privalo mokėti teikti visi žmonės, nes nelaimė gali nutikti Jūsų artimui, kaimynui ar mažyliui. Lektorė išvardino ir pirmosios pagalbos teikėjo uždavinius, kurių nuoseklus vykdymas gali išgelbėti nukentėjusiajam gyvybę.
Renginio pabaigoje visoms mamoms specialistė iš Visuomenės sveikatos centro padalino pirmosios pagalbos teikimo atmintines, taip pat įteikė po atšvaitą.

Daugiau informacijos ir renginio akimirkų galite pamatyti socialiniame tinklapyje "Facebook".

Filmuotą renginio medžiagą galite pamatyti čia:
http://www.youtube.com/watch?v=XqrqbusVGD4&feature=youtu.be