Ekskursija Vaikų literatūros skyriuje

Vasario 28 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius (Gvazdikų takas 8) buvo perpildytas mažųjų Gegužių progimnazijos 1b ir 1c klasių mokinukų. Vaikus susipažinti su biblioteka, joje esančiomis knygelėmis bei vienu kitu pasakų personažu pakvietė Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos.

Pirmą kartą Vaikų literatūros skyriuje lankęsi pirmokai pažintį su biblioteka pradėjo nuo knygelių. Vos pamatę tiek daug lentynų su neįprastomis, ryškiaspalvėmis ir labai įdomiomis istorijomis knygelių, vaikai tuoj ėmė domėtis, kokias knygas jie jau yra skaitę ir kokias dar norėtų perskaityti.
Susėdę į specialiai Gegužių progimnazijos mokiniams paruoštas vietas, vaikai susipažino su vyresn. bibliotekininke Rima Matulevičiūte. Bibliotekininkė vaikų klausė, ar dideles jie turi namuose ir klasėse bibliotekėles. Vaikai džiaugėsi, kad jose knygų netrūksta, o klasių auklėtojos Irena Buožiuvienė ir Alina Marcinkienė sakė, kad klasių bibliotekėlėse yra per šimtą knygelių. Tuo tarpu Vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė pasakojo, kad šioje bibliotekoje yra apie 20 tūkst. knygelių.
Paklausti, kur dar yra knygelių, vaikai atsakė, kad knygynuose, bet juose knygeles reikia pirkti ir jos yra naujos, o bibliotekoje knygelės yra skaitomos daugybės žmonių, todėl jos yra naudotos.
Vaikai buvo supažindinti, kad norėdami naudotis viešosios bibliotekos paslaugomis, privalo užsiregistruoti ir įsigyti skaitytojo pažymėjimą. Taigi, jei namie nėra ką veikti, visada galima ateiti į biblioteką ir čia susitikti su draugais, skaityti knygas, naudotis žaislotekoje esančiu internetu. Vos tik pradėję kalbėti apie knygas, vaikai buvo labai nustebinti į biblioteką netikėtai užsukusio vilko iš pasakos apie „Raudonkepuraitę“. Pilkas vilkas greit būtų suvalgęs visas knygeles, jei ne mažieji Gegužių progimnazijos pirmokai, kurie jam paaiškino, kad knygelių valgyti negalima, jas reikia saugoti ir skaityti. Vilkas, pasikalbėjęs su pirmokais, išėjo toliau ieškoti, ką suėsti. Vilkui išėjus, vaikai susipažino su kitomis be galo įdomiomis knygelėmis. Po keleto akimirkų į biblioteką labai netikėtai iš miško užsuko ir zuikis. Jis buvo geresnis už vilką, mat tie vaikai, kurie pasakė po eilėraštį, gavo iš ilgaausio po knygelę.
Mokyklinukai pakalbėję su vyresn. bibliotekininke suprato, kad knygų Vaikų literatūros skyriuje yra tikrai daug ir jos visos, kad jas greičiau surastume, yra suskirstytos pagal temas. Mažieji sužinojo, kad bibliotekoje vyksta įvairūs renginiai, piešinių ir literatūros parodos. Bibliotekininkė Rima visus mokinius paragino ne tik dažniau užsukti į biblioteką pasiimti knygelių, bet ir tapyti, piešti piešinius, karpyti karpinius, mat jų darbeliai gali būti eksponuojami bibliotekoje.
Vyresnioji bibliotekininkė Rima Matulevičiūtė baigiantis ekskursijai bibliotekoje, visus vaikučius maloniai pakvietė tapti mūsų bibliotekos skaitytojais, o atsidėkodami už tokią įdomią ekskursiją Gegužių progimnazijos pirmokėliai sudainavo pirmąją išmoktą lietuvių liaudies dainelę "Du gaideliai".

Kviečiame pažiūrėti šio renginio filmuotą medžiagą http://www.youtube.com/watch?v=AuFfjUVp7Fk&feature=youtu.be .