Paskutinę žiemos dieną ekskursija bibliotekoje

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus I-VI klasių abonementas (Gvazdikų takas 8) vasario 29 d., trečiadienį, vėl buvo pilnas Gegužių progimnazijos 1a klasės mokinių. Vaikus susipažinti su biblioteka ir joje esančiomis knygelėmis pakvietė bibliotekos vedėja Marijona Liandzbergienė.

Ekskursija bibliotekoje prasidėjo nuo klausimo, ar vaikai žino, kad šiandien paskutinė kalendorinės žiemos diena, kuri pasitaiko tik kas keturis metus. Sužinoję apie šios dienos istoriją, mažieji pirmokai susipažino su įdomiausiomis Vaikų literatūros skyriaus bibliotekoje esančiomis knygelėmis. "Piratų laivas", "Džiunglės", "Pianinas su žiburėliais" mokinukams be galo patiko, bet smagiausia buvo tada, kai paklausti, ar žino lietuvių liaudies pasakas, jie pasakė, jog taip. Iš parodytų paveikslėlių jie atspėjo tokias pasakas kaip "Pasaka apie žvejį ir Auksinę žuvelę", "Vilkas ir septyni ožiukai", "Lapė Gudragalvė" "Vištytė ir Gaidelis".
Pasakose visada yra gėrio ir blogio kova. Štai ir šios dienos ekskursijoje mažuosius bibliotekos lankytojus labai išgąsdino iš miško su dideliu maišu atklydęs pasakos "Vilkas ir septyni ožiukai" veikėjas - vilkas. Blogiukas vilkas vos nesumaišė vaikučių su ožiukais, jau pradėjęs kišti vaikus į savo maišą suprato, kad mažieji pirmokai tik vaidino ožiukus. Nusiminęs vilkas griebęs nuo stalo knygutę su Egipto brangakmeniu išskubėjo ieškoti tikrųjų ožiukų, o jei kartais nerastų sakėsi išmainysiąs knygą į dešreles.
Susipažinę su knygelėmis vaikai panoro pamatyti ir kitas bibliotekos patalpas, todėl visi apėjo Suaugusiųjų skaityklos ir abonemento skyrius, o galiausiai užsuko į bibliotekoje veikiančią Žaisloteką. Čia mažieji pamatė ne tik kompiuterius ir begalę žaidimų, bet ir sužinojo apie 130 pasaulio lėlių kolekciją.
Ekskursijos pabaigoje visi pirmokai bibliotekos vedėjos Marijonos Liandzbergienės buvo pavaišinti gardžiais saldainiais.