Literatūros paroda „Žemė – tai aš“ "Šaltinėlio" filiale

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20A) kovo 1-30 d. veikia literatūros paroda „Žemė – tai aš“, skirta Žemės dienai. Pasaulinė Žemės diena minima kovo 20 dieną.

Būtent tądien ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Lietuvoje ši diena minima nuo 1992 m. (šiais metais jau 20 kartą). Pasauline Žemės diena siekiama atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į mūsų planetai kylančias problemas. Žmogus ilgą laiką negailestingai teršė ir niokojo Žemę (daugiausia dėl žmogaus veiklos per kelis dešimtmečius atšilo klimatas, padidėjo oro tarša, vandens, dirvos užteršimas, sumažėjo miškų, vis kyla vandenyno lygis, nyksta augalų ir gyvūnų rūšys), o ji leidžia mums ne tik joje gyventi, bet maitina, rengia, suteikia galimybę joje dirbti ir ilsėtis. Už tai privalome ją saugoti, o ne teršti ir niokoti.
Su Žemės diena pasaulyje prasideda Žemės mėnuo, kai tęsiasi gamtai ir aplinkai skirti renginiai. Pavyzdžiui, jau keli metai Lietuvoje minima Žemės valanda, kai visi gyventojai tą pačią valandą raginami gesinti elektros šviesas ir išjungti elektros prietaisus bei taip parodyti supratimą apie išteklių tausojimą. Juk ir maži darbai – elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų sutvarkymas – padeda tausoti elektrą ir šilumą, vandens tiekimą, kuriems reikia daug energijos, o jai gaminti naudojami riboti Žemės ištekliai.
Saugoti aplinką privalo visi pasaulio žmonės, o ypač pramonės įmonės. Šiandieną nesame apginti ir apsaugoti nuo atmosferos kataklizmų, karščių, vandens telkinių išdžiūvimo, nuo uraganų ir potvynių. Žemės diena išreiškia visų 7 milijardų pasaulio žmonių norą išsaugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Žemė mūsų rankose, saugokime ir neterškime jos.