B. Musneckienės fotografijų parodos „Ir medžiai kalba“ uždarymas

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale (Tilžės g. 36) kovo 20 d. įvyko Birutės Musneckienės fotografijų parodos „Ir medžiai kalba“ uždarymo renginys. Ši renginio data pasirinkta neatsitiktinai, o turint tikslą kartu paminėti pasaulinę Žemės dieną bei astronominį pavasarį.

Šiaulietė pedagogė Birutė Musneckienė daugumoje savo parodų atskleidžia Lietuvos medžių grožį. Menininkės išleisti ir fotoalbumai: „Metų laikai“, „Sakmė medžiui“. Kaip prisipažįsta pati menininkė fotografijos studijas pamėgusi tik dėl savo vyro, taip pat žymaus Lietuvoje fotografo Algirdo Musnecko.
Fotografijų veikėjai, ne žmonės, ne gyvūnai, o medžiai. Medžiai turi simbolinę reikšmę visose pasaulio kultūrose. Įsišakniję žemėje, medžiai siurbia iš jos vandenį, o šakomis siekia dangų ir amžinybę, tapdami pasaulio ašimi. Medžiai reiškia nemirtingumą, gyvybę, o miškai ir giraitės – magiškos vietos, kur vyksta paslaptingi ar svarbūs įvykiai. Medžiai parodos autorės Birutės Musneckienės fotografijose taip pat turi savo prasmę, istoriją ir yra gyvi: jie verkia, juokiasi, liūdi, laukia, kalba.
Birutė Musneckienė pastebi detales: didžiulis aukštis žiūrint iš apačios ar tankios medžio šakos, trys kamienai ir t.t. Akivaizdžiai naudodamasi šviesų ir šešėlių žaismu fotomenininkė žiūrovams atskleidžia tai kas svarbiausia. Medžiai kalba visais metų ir paros laikais. Tokius įspūdingus vaizdus menininkė, kaip prisipažino pati fotografė, kartais tenka išryškinti ir su kompiuterinėmis nuotraukų apdorojimo programomis. Jas menininkė įvaldė tik prieš keletą metų, kuomet jų (Musneckių) namuose atsirado kompiuteris.
Menininkė domisi ne tik gamtoje augančiais medžiais, bet ir genealoginiais šeimos medžiais. Jau yra sudariusi savo šeimos genealogijos knygą, artimiausiu metu jau garbaus amžiaus senjorė žada rinkti ir kitų šeimų genealoginius medžius.
Gausiai į parodos uždarymą susirinkę bibliotekos lankytojai sveikino menininkę Birutę Musneckienę linkėdami ir toliau būti tokiai aktyviai, žvaliai ir svarbiausia turėti sveikatos ir noro toliau domėtis genealogijos mokslo subtilybėmis.
Na o tuos bibliotekos lankytojus, kurie dar neapžiūrėjo šios parodos, bet nori tai padaryti, kviečiame paskubėti, mat paroda veiks tik iki kovo 30 dienos.