Vaikų literatūros skyriuje literatūros paroda „Velykė atvažiuoja su margučiais“

Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) veikia literatūros paroda „Velykė atvažiuoja su margučiais“. Parodą kviečiame apžiūrėti iki balandžio 30 dienos.

Šį sekmadienį dar tik švęsime Verbų sekmadienį, tačiau Velykos jau taip pat ne už kalnų. Daugeliui tikinčiųjų Velykos reiškia didelį džiaugsmą dėl galutinės Dievo sūnaus pergalės prieš mirtį. Į šią šventę, kaip ir kitas krikščioniškas šventes, yra įsilieję ir pagoniškų elementų - Velykų kiaušiniai, nes kiaušiniai mūsų protėviams reiškė gyvybę. Velykos buvo švenčiamos kaip gamtos atbudimo šventė. Močiutė Velykė taip pat svarbus Velykų simbolis. Vaikai tikėjo ir dabar tiki, kad pamiškėje gyvena senutė, kuri dažo kiaušinius, o Velykų naktį sudeda juos į vaškinį ar cukrinį vežimaitį, pakinko į jį kiškius ir veža vaikams. Iš ryto kiekvienas vaikas ant palangės rasdavo po du Velykės kiaušinius. Šiais laikais vaikučiai randa šokoladinius kiaušinius ar
kiaušinius su žaisliukais.
Parodoje eksponuojama 30 eksponatų, kuriuose mažieji bibliotekos skaitytojai galės susipažinti su margučių marginimu dažant įvairiomis technikomis ar raižant. Taip pat galės skaityti eilėraščius ir pasakas apie Velykas, o tiems, kuriems patinka paveikslėliai, galės apžiūrėti ryškiaspalves, akį traukiančias iliustracijas.