„Aido“ filiale veikia kūrybinių darbelių paroda „Velykų medis“

Šiaulių moesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filiale (Aido g. 27) veikia Šiaulių Saulės pradinės mokyklos 1B klasės kūrybinių darbelių paroda „Velykų medis“.

Ko gero, mažai kas žino, kad per Velykas buvo puošiama Velykų eglutė. Prie vienos tiesios medžio šakos buvo rišamos eglės šakelės, taip dirbtinai sukuriant eglės formos medelį. Šiame medelyje būdavo padaromi lizdeliai, į kuriuos įstatomi kiaušiniai. Paprastai buvo įstatomi 9 ar 12 kiaušinių, mat šie skaičiai laikyti magiškais, nešančiais laimę.
Toks medelis dar buvo puošiamas išsprogusiais žilvičio kačiukais, popierinėmis gėlėmis, paukštelių formos sausainiais. Tikėta, kad kiaušiniai nuo šio medelio neša laimę ir sėkmę. Velykų eglutės buvo
paplitę Aukštaitijoje, Panevėžio apskrityje.
Smagu matyti, kad mokytoja Bronė Gedrimienė nepamiršo šios puikios tradicijos ir su malonumu ją perduoda jaunajai kartai. Pirmokėliai savo medžius tik nuspalvino, mat jie iš anksto jau buvo atspausdinti,
bet kiaušinių raštų margumas, tikrai rodo, kad mažieji pirmokėliai su dideliu džiaugsmu laukia Velykų ryto, senutės Velykės paliktų dovanėlių ir margučių.
Parodą kviečiame apžiūrėti iki balandžio 30 dienos.