Šv. Velykoms skirtos parodos „Spindulio“ filiale

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ bibliotekoje veikia literatūros paroda „Pavasaris žiedais išpynė Velykų šviesų taką“. Parodą kviečiame apžiūrėti iki balandžio 27 dienos. Paroda skirta 3-5 klasių mokiniams.

Parodoje eksponuojama 32 eksponatai, kuriuose mažieji bibliotekos skaitytojai galės susipažinti su Velykų atsiradimo istorija, sužinoti iš kur kilo Velykų pavadinimas, kiaušinio simbolika. Pasisemti idėjų kaip marginti kiaušinius, sužinoti Velykų spalvų reikšmę. Per Velykas vaikai labai laukia ateinant Velykės. Velykė –gerokai primirštas Velykų personažas, savotiškai panašus į Kalėdų senelį. Velykų rytą vaikai prabudę dažnai randa ant palangės padėtų dovanų – po du kiaušinius. Tai būdavo Velykės dovana.
Įdomus Velykų simbolis- Velykų eglutė. Tikėta, kad Velykų eglutės kiaušiniai žmogui neša laimę. Vaikai galės susipažinti ir su velykiniais žaidimais ir pabandyti pažaisti su draugais, paskaityti eilėraščių ir pasakų apie Velykas. Parodoje bus galima rasti ir idėjų Velykoms kaip gražiau papuošti namus per pavasario šventę.

Taip pat bibliotekoje veikia Lopšelio-darželio „Coliukė“ „Kodėlčiukų“ grupės vaikų piešinių paroda „Velykas pasitinkant“.