Paroda "Domicėlei Tarabildienei -100" Vaikų literatūros skyriuje

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) veikia moderniosios Lietuvos dailės klasikės „Domicėlei Tarabildienei -100".

Paroda į biblioteką atkeliavo iš vieno artimiausių menininkės žmonių, jos sūnėno Bronislovo Sauliaus Tarabildos sukauptų archyvų.
Prieš šimtą metų gimusi Domicelė Tarabildaitė-Tarabildienė buvo be galo veikli moteris. 1935 m. baigė skulptūros studijas Kauno Meno mokykloje. Studijų metais domėjosi fotografija, sukūrė fotomontažų. 1937-1939 m. studijavo skulptūrą ir grafiką Paryžiuje, Valstybinėje aukštojoje dekoratyvinio meno mokykloje. Sukūrė skulptūrų ir skulptūrinių kompozicijų, iliustravo ir apipavidalino apie 200 knygų. Fotografavo save ir vėliau savo fotografijas panaudojo skirtingų vaidmenų įkūnijimui.
Domicelė Tarabildienė per savo gyvenimą padovanojo meno mylėtojams keletą tūkstančių kūrinių, o 16 personalinių parodų menininkė surengė ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijoje, Indijoje, Vokietijoje.
Kiekvienas aplankęs šią parodą ras apie dailininkę daug įdomios informacijos, pradedant dokumentų ir literatūros paroda apie jos biografiją, baigiant jos spalvotų linograviūrų kūryba. Matyta, bet jau pamiršta Domicelės Tarabildienės grafika bibliotekos skaitytojams atskleis būdingus menininkei liaudies grafikos interpretavimus, emocingumą, dekoratyvumą. Parodoje bus eksponuojamas ir menininkės atminimui įamžinti, vos 2012 m. vasario mėnesį išleistas 2 litų vertės pašto ženklas (dail. Aušrelė Ratkevičienė), mat pati Domicelė Tarabildienė 1933 m. dalyvavo S. Dariaus ir S. Girėno pašto ženklo konkurse ir jame laimėjo vieną iš pirmųjų vietų, pagal jos projektą 1934 m. buvo išleisti 20 ir 60 centų vertės pašto ženklai su lakūnų portretais.
Paroda „Domicelei Tarabildienei -100" bibliotekoje veiks iki gegužės 19 d.