Maironio skaitymai Bibliografijos-informacijos skyriuje

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyrius "Nacionalinę bibliotekų savaitę 2012" pradėjo Prezidentės D. Grybauskaitės sveikinimo transliacija ir netradiciniais Maironio skaitymais.

Renginys prasidėjo aktoriaus Laimono Noreikos skaitomu Maironio eilėračiu "Be idėjos, be vado", buvo demonstruojamas dokumentinis filmas "Mūsų Maironis". Skaitymuose dalyvavo jaunimas ir vyresnioji karta: "Menų šaltinio" asociacijos narės, Šiaulių profesinio rengimo centro moksleiviai, Moterų klubo "Savirūpa" narės, bibliotekos lankytojai, bibliotekininkės.
Maloniai džiugino renginio dalyvių entuziazmas bei užsidegimas, perteikiant poeto kūrybos įvairiapusiškumą, eilėraščių grožį. Kiekvienas dalyvis rado sau artimą eilėraštį, kurį stengėsi kuo meniškiau perskaityti susirinkusiems. Renginio metu buvo ne tik skaitomos eilės, bet ir prisiminti poeto biografijos ir kūrybos faktai, skaitytos ištraukos iš poeto amžininkų atsiminimų. Kadangi nemažai poeto eilėraščių virto dainomis, be jų neapsieita ir renginyje.