Rėkyvos filiale vyko renginys „Prieš ją nublanksta visi pasaulio stebuklai“

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filiale (Energetikų g. 7) vyko renginys „Prieš ją nublanksta visi pasaulio stebuklai“ .

Šįkart smagius pirmuosius žingsnelius bibliotekos link žengė Rėkyvos progimnazijos 1 A (auklėtoja Vita Ravkienė) ir 1 B (auklėtoja Violeta Nečajeva) klasių mažieji bei Lopšelio-daželio „Bangelė“ vaikučiai (auklėtoja Rita Nemaniūnienė). Juos į Rėkyvos bibliotekos (Energetikų g. 7) organizuojamą renginį pakvietė ne kas kitas, o pati Rėkyvos raisto ragana. Mažas bibliotekos patalpas, tokiam neeiliniam ir džiugiam renginiui, pasiūlė Rėkyvos kultūros namai. Didžiulėje salėje mažieji turėjo pakankamai erdvės ne tik pažaisti, mįsles minti, bet ir pašokti.
Rėkyvos raisto raganai į pagalbą atvyko teatro studijos „Bildukas“ linksmieji klounai, vadovaujami režisierės Danguolės Galinienės. Rėkyvos raisto ragana tapusiai „Rėkyvos“ filialo vedėjai Onai Valantinienei ir į pagalbą atskubėję linksmieji klounai, mažuosius pasitiko klausdami specialaus slaptažodžio. Tik pasakę slaptažodį knyga, vaikai ir jų auklėtojos buvo pakviesti perkirpti renginio atidarymo juostą padarytą iš ryškiaspalvių abėcėlės raidžių. Beje dar prieš patį renginį ir patys vaikučiai pasipuošė raidėmis-karūnomis. Kas A, kas B, ir susidėjo beveik visa abėcėlė. O jau tada prasidėjo tikros linksmybės. Klounai nelinksmas mokyklines užduotis pavertė be galo džiugiomis rungtimis. Pirmosios improvizacijos metu vaikučiai sužinojo, kad kiekviena raidė yra labai svarbi ir jų negalima menkinti, nes jos visos lygios. Žodelis AŠ arba ŠA turi savo labai svarbias ir savitas reikšmes.
Įtraukti į nelengvų užduočių sprendimą mažieji skaitė ir kartu su auklėtojomis sprendė minkles, rinko raidę iš kurios galima sudaryti daugiausiai žodžių, sprendė, kurie veikėjai gyvena bendrose pasakose ir t.t. Pavargus nuo užduočių klounai su Rėkyvos raisto ragana pakvietė vaikus pajudėti tradiciniu traukinuku. Smagus vaikų trepsėjimas, garsus juokas, o vėliau ir plojimai atskleidė, kaip vaikučiams patiko suktis šioje didžiulėje salėje su neįprastais pasakų herojais. Smagumai nesibaigė ir susėdus ant kėdžių, mat šaunuoliai klounai parodė, kaip lengvai ir įdomiai moka sukti lankus, kaip jie groja smuiku-drabužių pakaba ir t.t.
Renginiui einant į pabaigą beveik 50 dalyvių prisiekė, kad dažniau lankysis „Rėkyvos“ bibliotekoje, mylės knygeles, o net 30 dalyvių oficialiai buvo įteikti pirmieji bibliotekos skaitytojų bilietai.
Įšventinimą į bibliotekos skaitytojus su pasakišku kardu suteikė linksmieji klounai. Gavę bilietukus vaikučiai sušoko mankštos šokį, kad niekada nenustos, neaptings ir visada domėsis naujomis knygelėmis.

Filmuotą šio renginio medžiagą galite pamatyti čia:
http://www.youtube.com/watch?v=OOBB9-0PFVo