Vaikų literatūros skyrius

Vedėja
Rima Matulevičiūtė

Vyresn. bibliotekininkės:
Nadežda Soroka
Inga Bubulytė


Telefonas: (8-41) 55 28 94
Adresas: Gvazdikų takas 8, LT-78253 Šiauliai
Elektroninis paštas: marytel.smsvb@splius.lt


Darbo laikas:
pirmadienį - penktadienį 10.00 - 18.00
šeštadienį 10.00 - 17.00

Vaikų literatūros skyriaus pastatas Vaikų literatūros skyriaus I-VI klasių abonementas

 

Skyriuje veikia:

  • Ikimokyklinio amžiaus ir 1-6 kl. moksleivių abonementas
  • 7-12 kl. moksleivių abonementas
  • Skaitykla
  • Viešoji interneto prieiga
  • Žaisloteka
  • Klubas „Skaitanti mama“

Skyriuje sukomplektuotas 19,5 tūkst. egz. grožinės ir pažintinės literatūros fondas. Yra dvidešimties tomų Anglijoje išleista vaikų enciklopedija Childrens Enciklopedia ir 16 tomų The Young Childrens Enciklopedia. Enciklopedijos gausiai iliustruotos.
Prenumeruojami 23 pavadinimų periodiniai leidiniai.
Skaitytojų aptarnavimo tvarka numatyta Naudojimosi biblioteka taisyklėse.
Per metus apsilanko 23,8 tūkst. lankytojų, jiems išduodama daugiau nei 48,4 tūkst. egz. spaudinių.
Skyriuje įdiegta automatizuota skaitytojų aptarnavimo sistema.
Galima naudotis internetu ir duomenų bazėmis. Įrengtos 7 kompiuterizuotos darbo vietos. Viena iš jų skirta paieškai bibliotekos elektroniniame kataloge. Vaikai gali žaisti kompiuterinius žaidimus. Naudojimosi kompiuteriais ir internetu taisyklės.
Teikiamos konsultacijos, atsakoma į užklausas.
Pasakų svetainėje vyksta įvairūs renginiai, koncertai, vasaros kino dienos.
Skyriuje vyksta susitikimai su vaikų rašytojais, knygų leidėjais, organizuojami konkursai, viktorinos. Rengiamos parodos: vaikų kūrybos, fotografijos, piešinių, rankdarbių, dailės. Vyksta jų pristatymai.
Vedamos ekskursijos po biblioteką: supažindinama su bibliotekos fondu, žaisloteka, pasauline lėlių kolekcija.
Biblioteka bendradarbiauja su mikrorajono mokyklomis, vaikų lopšeliais-darželiais bei kitomis kultūros įstaigomis.
Teikiamos dokumentų kopijavimo, skenavimo ir spausdinimo paslaugos.

Žaisloteka

Darbo laikas:
pirmadienį - penktadienį 10.00 - 18.00
šeštadienį 10.00 - 17.00

 

Trumpai apie žaisloteką

Įsteigta 1997 m. birželio 1 dieną Vaikų literatūros skyriuje. Pagrindinis tikslas tapti įvairių amžiaus grupių vaikų, vaikų su negalia ir rizikos grupės vaikų, veiklos centru, palaikyti sveikųjų ir neįgaliųjų vaikų bendravimą.
Vaikai gali žaisti „Lego“ kaladėlėmis, sudedamaisiais galvosūkiais, domino, loto, pieštukais, kreidelėmis. Dalyvauti įvairiuose renginiuose: žaidimų ir pasakų popietėse, „Lego“ varžybose, viktorinose, mįslių ir piešinių konkursuose, ekskursijose. Daug lankytojų į žaisloteką pritraukia čia esanti pasaulio lėlių kolekcija, kurią sudaro 136 lėlės įvairių šalių tautiniais kostiumais. Kasmet apsilanko per 15 ekskursijų, ypač populiarios Vasaros kino dienos, organizuojamos popietės, konkursai, viktorinos.
Žaislotekoje sudarytos puikios galimybės vaikams turiningai praleisti laisvalaikį: kurti, konstruoti, bendrauti, mokytis užsienio kalbų. Norint geriau pažinti žaislotekos lankytojus ir jų poreikius, atliekami tyrimai (anketos, apklausos). Išanalizavus atsakymus nustatyta, kad mėgstamiausi vaikų žaidimai - tai "Lego", dėlionės, stalo žaidimai.
Žaislotekoje veikia vieša interneto prieiga, įrengtos 6 kompiuterizuotos darbo vietos, vaikai gali žaisti kompiuterinius žaidimus. Organizuojami gyventojų grupių ir individualūs kompiuterinio raštingumo ir interneto paieškos mokymai. Naudojimosi kompiuteriais ir internetu taisyklės.
Žaisloteka sėkmingai bendradarbiauja su Logopediniu vaikų darželiu, lopšeliais-darželiais „Kūlverstukas“, „Gintarėlis“, „Voveraitė“, Lieporių vidurine mokykla (sudarytos bendradarbiavimo sutartys).
Kviečiami vaikučiai, tėveliai, mokytojai, šeimos, kuriose auga vaikai su negalia. Žaisloteka - tai patrauklus kultūros, laisvalaikio ir mokymo centras vaikams ir jaunimui.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31