Edukacinė pamoka „Ruošiamės mažylio šventei“

Lapkričio 29 dieną, antradienį, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) klubo "Skaitanti mama" mamytės ir jų mažieji dalyvavo edukacinėje pamokoje „Ruošiamės mažylio šventei“.

Edukacinės pamokos metu Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos dailininkė Dalia Brazlauskienė parodė mamytėms, kaip paprastas baltas ar įvairiaspalvis popierius gali virsti labai mielais žaisliukais mažyliui, švenčių dekoracijomis, teminių gimtadienių ar vakarėlių metu visada smagu vaikučius papuošti karalaičio ar princesės karūna. Dailininkė pamokė mamytes, kaip galima iš popieriaus per keletą minučių pagaminti karūną, parodė kaip gaminamos kitos, daugiau kantrybės reikalaujančios, dekoracijos. Paaiškino, kaip išlankstyti šventinę eglutę, o kad mažieji taip pat būtų patenkinti, jiems padaryti popierinių zuikučių. Vėliau visoms mamytėms buvo padovanota po tokį zuikį, kad jos namuose galėtų pačios savarankiškai padaryti vaikučiui žaisliukus.

Renginį tęsė renginių organizatorė Neringa Černauskaitė. Renginių ir teminių vakarėlių specialistė mamytėms paaiškino, kad kiekviena šventė bus įdomi, jei ji turės temą. Kiekvienas gimtadienis, krikštynos tikrai bus įsimintini ir po daugelio metų, jei tėveliai pasirūpins ne tik gausiu vaišių stalu, o specialiai šiai progai visus renginio svečius perspės ateiti persirengus pasakų herojais, daktarais, gyvūnėliais ar šaunių kareivių būriu. Vaikams nuo 7 iki 10 metų amžiaus jau galima surengti žvaigždžių ar modelių vakarėlį, Karlsono šeimos vakarėlį. Šventė gali būti organizuojama ne tik namuose, bet ir gamtoje ar traukinyje. Pasirūpinus išskirtine renginio vieta, galima renginio svečių paprašyti padainuoti, o likusios renginio programos metu klausytis smagios vaikiškos muzikos ar pažiūrėti filmą. Jei tai vyresnio vaikučio gimtadienis, visada smagu bus smagu sudalyvauti „kariniuose mokymuose“. Jei gimtadienis vyksta namuose, visiems šventės dalyviams bus smagu kartu iškepti šventinį tortą. Vaikų šventės negali trukti ilgiau kaip 3 valandas.

Visada smagiau eiti į tokią draugų šventę, kai esi gavęs dekoruotą kvietimą. Atėjus į gimtadienį, pamačius papuoštą, originalią šventės aplinką, gera nuotaika išlieka viso renginio metu. Renginių organizatorė priminė mamytėms, kad Šv. Kūčios ir Šv. Kalėdos laikomos tradicinėmis šeimos šventėmis, o „tradicijos neatsirado šiaip sau, jas sukūrėme mes“. Švenčių metu reikia iš anksto nusiteikti nesipykti, o per šventes būtų smagu turėti savo šeimos tradiciją, pvz. aplankyti savo laiptinėje gyvenančius vienišus senelius arba žvėreliams į mišką nuvežti morkų, kopūstų.

Renginio pabaigoje net 4 mažyliai atsisveikino su savo brangiausiais daiktais - čiulptukais. Pakabinus ant medelio čiulptuką ir ištarus „Ate, čiulptuk“, mažieji gavo dovanų knygelę.

Šventės akimirkas galite pamatyti šioje filmuotoje medžiagoje: http://www.youtube.com/watch?v=dsK30yfGJgc

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31