Ekskursija bibliotekoje

Rugsėjis yra ne tik mokslo metų pradžios mėnuo, bet ir ekskursijų metas Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8).

Biblioteka bendradarbiaudama su mikrorajono mokyklomis, vaikų lopšeliais-darželiais visą šį mėnesį džiaugiasi mažaisiais bibliotekos lankytojais, supažindina juos su bibliotekoje esančiu Vaikų literatūros skyriaus I-VI klasių abonementu, suaugusiųjų skaitykla ir abonementu bei žaisloteka.
Šią savaitę bibliotekoje lankėsi Aukštabalio pradinės mokyklos ikimokyklinukai. Susipažinimą su biblioteka pradėjusi vyresn. bibliotekininkė Nadežda Soroka džiaugėsi, kad mažieji šiauliečiai noriai klausėsi apie knygas, jų reikšmę mūsų gyvenime. Paklausti, kaip gimsta knygutė, pasakojo, kad knygelės surenkamos spaustuvėje, tačiau pamiršo, kad pirmiausia knygelė gimsta autoriaus dėka, o vėliau patekusi į iliustratoriaus-dailininko rankas tampa tikra vaikiška knyga. Mažiesiems buvo priminta, kad knygeles reikia saugoti, nešantis namo ar pas draugus būtina knygelę įsidėti į maišelį, tam, kad lietus ar sniegas nesugadintų jos, o taip pat knygelėse negalima piešti, dėti į jas kietus daiktus ar kitaip gadinti.
Aukštabalio pradinės mokyklos ikimokyklinukai pavaikščioję kartu su vyresn. bibliotekininke po biblioteką suprato, kad knygų Vaikų literatūros skyriuje yra tikrai daug ir jos visos, kad jas greičiau surastume, yra suskirstytos pagal temas. Mažieji sužinojo, kad bibliotekoje vyksta įvairūs renginiai, piešinių parodos, literatūros parodos. Visiems susirinkusiems labiausiai patiko Šiaulių Gegužių progimnazijos 4a klasės mokinių tapybos darbų paroda.
Atėję į žaislotekos patalpas mažieji Aukštabalio pradinės mokyklos ikimokyklinukai neteko amo išvydę tiek įvairiausių žaislų, tiek įdomių knygelių, pasaulio lėlių kolekciją. Visi išklausę pasakojimą apie 130 lėlių, parvežtų iš tolimų kraštų mokytojos Aldonos Gužaitytės ir jos draugų, puolė žiūrinėti ir žaisti su visais žaislais ir knygomis, esančiomis žaislotekoje. Su vyresn. bibliotekininkės Ingos Bubulytės pagalba mažieji sudėliojo 12 spalvų gėlytes, lego kaladėlių bėgius, peržiūrėjo knygos „Namų kinas“ paveikslėlius rodomus per specialiai vaikučiams skirtą projektorių. Beje, ši knygelė taip patiko mažiesiems, kad jų auklėtojai nieko nebeliko, kaip tik paprašyti bibliotekos darbuotojų išduoti ją išsinešimui į mokyklą.
Bibliotekininkės Inga Bubulytė ir Nadezda Soroka jau prieš baigiant bibliotekos apžiūrą visus vaikučius maloniai pakvietė jau su tėveliais ir seneliais tapti mūsų bibliotekos skaitytojais, nes veiklos tikrai visiems užteks.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31