Europarlamentaro dr. Eugenijaus Maldeikio apsilankymas bibliotekoje

2009 m. gegužės 13 d. Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje lankėsi Europos parlamento narys, projekto „Knyga iš tavo rankų“ iniciatorius, dr. Eugenijus Maldeikis.

Artėjant rinkimams į Europos parlamentą, Šiaulių miesto savivaldybės viešoji bibliotekos bendruomenė džiaugiasi turėjusi galimybę priimti vieną iš 13 pirmųjų Europos parlamento narių, ekonomistą, politikos ir visuomenės veikėją, dr. Eugenijų Maldeikį.

Daktaras Eugenijus Maldeikis ekonomistas, tačiau jo veikloje, skelbiamose mintyse labai stipriai pabrėžiama kultūra, tautos tapatybė, Lietuvos istorija. Apie tai kalba ir europarlametaro inicijuotos akcijos: „Bendruomenėms“, „Mano geras darbas“, „Senjoro laiškas ateities kartai“, „Čia gera gyventi“ ir kitos akcijos. Lietuvos bibliotekininkams labai svarbi akcija „Knyga iš tavo rankų“, kurios siekis rasti globėjus kaimo bibliotekoms, aktyviai viešinti kaimo bibliotekų situaciją bei jų problemas.

Susitikimo metu, kuriame dalyvavo didelis būrys S. Daukanto vidurinės mokyklos mokinių, svečias papasakojo apie Europos parlamentą, šios institucijos veiklą, apie Lietuvos europos parlamento narių darbą ne tik Europarlamente, apie Lietuvos ekonominę situaciją, švietimą, kultūrą, apie mokymosi galimybes Lietuvoje ir užsienyje.

Dr. Eugenijaus Maldeikio šūkis „Atviras iššūkiams, saugantis vertybes“ labai artimas bibliotekų nuostatoms, nes istoriškai biblioteka yra tokia įstaiga, kuri saugo sukauptas žmonijos žinias, sukauptas vertybes ir, žinoma, biblioteka yra atvira naujovėms, atvira dabartinio laikmečio iššūkiams.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31