Lapkričio 14 - 20 d. bibliotekoje vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2011

Lapkričio 14-20 dienomis Šiaulių m. savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo organizuojama Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, kuri šiemet Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse buvo rengiama keturioliktą kartą, o Šiaurės šalyse buvo jau penkioliktoji. Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema - „Humoras Šiaurėje“.

Lapkričio 14 dieną renginiu „Šviesos ir žodžio šventė“ bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, „Aido“, „Spindulio“, „Šaltinėlio“, Rėkyvos filialuose prasidėjo tradicinė XIV-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Šiemet buvo sulaukta ne tik Lietuvos dalyvių rekordo - užsiregistravo net 290 Lietuvos bibliotekos, bet ir abipus Baltijos jūros vienu metu tie patys tekstai buvo skaitomi daugiau kaip 2000 Norvegijos, Danijos, Suomijos, Švedijos, Islandijos, Grenlandijos, Farerų salų ir Alandų salų bibliotekų. Šiemet visose Šiaurės šalių bibliotekose buvo skaitoma ištrauka iš norvegų rašytojos Anne – Catharina Vestly apysakos „Mortenas, senelė ir Martė“.
Tai tradicinė šviesos ir knygos šventė, primenanti mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikianti progos vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį. Pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja – populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti savišvietą, organizuojant kultūros renginius bibliotekose pasiūlyta bendra tema.
Šią dieną visose bibliotekose atvykę vaikai galėjo pamatyti degančias žvakutes, tarp jų daug ryškiaspalvių norvegų vaikų rašytojos A.Vestly knygelių. Visą savaitę bibliotekose vykusieji renginiai, parodos, populiarino Šiaurės šalis, tokias kaip Norvegija, Suomija, Švedija, Danija, Islandija bei buvo akcentuojama savaitės tema – humoras Šiaurėje.
„Šaltinėlio“ filiale mokiniai, dalyvaudami viktorinoje, pasitikrino geografines ir literatūrines žinias apie Šiaurės šalis. „Aido“ filiale į renginį atėjusiems mokinukams ištrauką skaitė ir įdomius klausimus atsakinėjo kūrybinio ugdymo centro „Mikitukas“ vadovė Eglė Januševičienė. Rėkyvos filiale į šventę atėję mokiniai turėjo galimybę išbandyti savo kūrybines galias - nupiešti perskaitytos ištraukos literatūrinį herojų („raganėlę“). Nupieštus piešinius mokiniai padovanojo bibliotekai.
Simbolinis skaitymas regint neįprastą žvakių šviesos žaismą bei girdint linksmą skaitomą ištrauką iš norvegų vaikų rašytojos A.Vestly knygos Vaikų literatūros skyriuje vaikams sukėlė ne tik didelę nuostabą, bet ir juoką. Po pasakojimo apie Šiaurės šalis iš perskaitytos ištraukos, tų šalių įdomybių pasaulis vaikams pasirodė labai artimas ir jie mielai dalijosi savo patirtimi. Šiaurės šalių savaitės atidarymo renginys „Šviesos ir žodžio šventė“ pasibaigė taip pat linksmai. Visi vaikai nusifotografavo bendroje nuotraukoje, atsisveikindami su biblioteka ir knygelėmis, užpūtė įvairiaspalves žvakeles tam, kad ateinančiais metais jau kitiems vaikams pasakojamos istorijos būtų dar linksmesnės.

Akimirkos iš Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykusios „Šviesos ir žodžio“ šventės:

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos parodos, skirtos Šiaurės šalių bibliotekų savaitei:
Lapkričio 10 - 30 d. Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) veiks literatūros paroda „Pažintis su Šiaurės šalių vaikiška knyga“.
Lapkričio 11 - 28 d. „Aido“ filiale (Aido g. 27) veiks literatūros paroda „Kelionė po Šiaurės šalis“..
Lapkričio 10 - 29 d. Rėkyvos filiale (Energetikų g. 7) veiks literatūros paroda „Užburiantis knygos pasaulis“.

 

 

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31