Lieporių bibliotekoje kūrybinių darbų paroda „Dovana žemei“

Lieporių filialo bibliotekoje (Tilžės g. 36) veikia miesto mokinių kūrybinių darbų paroda iš antrinių žaliavų „Dovana žemei“. Paroda jau buvo eksponuota „Rasos“ progimnazijoje tarptautinės konferencijos „Žemė žmonių rankose“ metu. Kūrybinius darbus kūrė Aukštabalio pradinės mokyklos, Ragainės, Salduvės, „Rasos“ – progimnazijų 1-8 klasių mokiniai.

Mokiniai savo darbeliais norėjo atkreipti visų žmonių dėmesį į mūsų planetos problemas, mat ekologinės žinios leidžia bendrais bruožais numatyti žmogaus veiklos pasekmes gamtoje. Visi gyvieji organizmai prisitaikę gyventi savo buveinėse arba gyvenamojoje aplinkoje ir yra susiję vienas su kitu, tačiau dėl kai kurių aplinkos veiksnių: temperatūros, vandens, šviesos, fizinių ir cheminių dirvožemio savybių, kitų organizmų gyvybinės veiklos gali išnykti arba neatpažįstamai pasikeisti.
Žinoti ekologijos pagrindus svarbu ne tik mokiniams, bet ir visiems eiliniams žmonėms, kurie neketina likti nuošalyje ir nori turėti savo poziciją. Dalykinės žinios apie gyvenamąją aplinką visada svarbios. Šiltnamio efektas, atogrąžų miškų naikinimas, ledynų tirpimas, jūrų užterštumas - visa tai gamtos ir žmogaus poveikio pėdsakai. Augalų ir gyvūnų rūšių įvairovei būtinas aplinkos stabilumas, o tai galima pasiekti perdirbant ar kitaip panaudojant savo kasdieninėje veikloje susidariusias atliekas.
Parodoje eksponuojami paveikslai pinti iš sudėvėtų pėdkelnių, saldainių popierėliai virtę miniatiūriniais medžiais, o plastiko buteliai virto kosminiais laivais ar kiaulaitėmis. Neatsitiktinai „Rasos“ progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja mokytoja metodininkė Loreta Škėlienė visiems bibliotekos lankytojams ir bičiuliams linkėjo „pasisemti naujų gražių kūrybinių idėjų“ Parodą kviečiame apžiūrėti iki balandžio 16 dienos.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31