Nacionalinė bibliotekų savaitė paminėta Vaikų literatūros skyrius

Šiemet jau dvyliktąjį kartą buvo minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Visose šalies bibliotekose taip pat ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) ši savaitė balandžio 23 d. prasidėjo nuo trumpo pasakojimo apie XIX ir XX a. lietuvių romantizmo poetą, kunigą, profesorių Maironį (tikroji pavardė Jonas Mačiulis).

Pasakų valandėlė „Kur takelis pasuka, rasi naują pasaką“ mažiesiems lopšelio-darželio „Voveraitė“ „Kodėlčiukų“ grupės auklėtiniams prasidėjo nuo pasakiškai papuošto ikimokyklinio amžiaus ir 1-6 moksleivių abonemento skyriaus. 5 metukų sulaukę mažyliai bibliotekoje buvo pasitikti su specialiai vaikams paklotu mėlynu kilimu, reiškiančiu gilią jūrą, ant kilimo plaukiojančiu pirato „Flinto“ laivu, bei nuostabia pelyte, o ant stalo su knygelėmis puikavosi ryškiaspalvė kirmėlė. Vieniems mažyliams susėdus, kitiems sugulus ant kilimo, buvo prisiminta knygos reikšmė. Vyresn. bibliotekininkė Inga Bubulytė mažyliams paaiškino, kad knygelės moko vaikučius būti geresniais, klausyti tėvelių, mylėti ir gerbti draugus. Lopšelio-darželio „Voveraitė“ mažyliai labai džiugiai vyresn. bibliotekininkei Ingai pasakojo apie savo vaikišką gyvenimą: kaip jie myli savo tėvelius ir padeda vedžioti savo augintinius po lauką, kiti šukuoja savo katinus, treti visada susitvarko savo kambarį. Visgi, pats didžiausias džiaugsmas vaikams buvo tada, kai jiems buvo pasekta pirmoji pasakėlė „Svečiuose pas saulutę“. Linksmas bendravimas sekant pasakėlę vaikučiams taip patiko, kad jie vos benusėdėjo savo vietose, tai vienas, tai kitas mažylis, priėjęs žiūrėjo į nuostabius pasakaitės paveikslėlius.

Po pasakėlės vaikai džiaugėsi bibliotekos žaislais, kas plaukiojo po „mėlyną kilimo jūrą“, kas išbandė pelytės minkštumą, o kiti smagiai vartė įvairias bibliotekos lentynose esančias knygeles.

Pasakų valandėlės pabaigoje vyresn. bibliotekininkė Inga Bubulytė visiems susirinkusiems priminė, kad reikia mylėti ir saugoti knygeles. Po šių žodžių vaikučiai buvo pakviesti susipažinti su Vaikų literatūros skyriuje esančia suaugusiųjų skaitykla ir Žaisloteka.

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31