Parodos „Jonui Avyžiui – 90“ atidarymo renginys

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) įvyko parodos, skirtos Lietuvos liaudies rašytojui, publicistui, nusipelniusiam kultūros, politiniam bei visuomenės veikėjui „Jonui Avyžiui – 90“, atidarymo renginys.

Gegužių progimnazijos bibliotekininkė Gražina Plekavičienė mažuosius Lieporių pradinės mokyklos 2a klasės mokinius pakvietė susipažinti su trumpa autoriaus biografija, jo parašytomis vaikiškomis knygelėmis, peržvelgti visą parodėlę. Smagiausia vaikams buvo išgirsti vieną iš rašinių skirtų savo šuniukui. Bibliotekininkė G. Plekavičienė, pristatydama 4-okų rašinius, sakė, kad jie juos parašė įkvėpti Jono Avyžiaus knygos „Bardo nuotykiai ir žygiai“. Bardas yra niūfaundlendas, skęstančiųjų gelbėtojas. Nuotykiai jį J. Avyžiaus knygelėje lydi nuo pat vaikystės. Perskaitę šią ir kitas rašytojo knygas Gegužių progimnazijos 1b (mokyt. I. Buožiuvienė), 3b (mokyt. N. Gabrielaitienė), 3c (mokyt. V. Dulskienė), 4b (mokyt. A. Didžgalvienė) mokiniai su malonumu piešė ir klijavo savo įsivaizduojamus šuniukų paveikslus.
Persikėlus į skaityklos patalpas Lieporių pradinukams buvo parodyti trys Gegužių progimnazijos mokinukų filmukai. Pirmojoje vaizdinėje medžiagoje antrokėliai pamatė, kaip rašytojo knygelę „Ožio daržas“ skaito Gegužių progimnazijos 1c klasės mokinukai. Antrame filmuke tos pačios mokyklos 3b klasės mokinys Eimantas paskaitė pusę pasakaitės pavadinimu „Kaip skruzdė vilką pamokė“, o kitą pusę turės paskaityti jau patys Lieporių pradinukai. Trečias nufilmuotas vaizdelis buvo suvaidintas perskaičius J. Avyžiaus knygelę „Aštuonetas iš Trepsės namų“. Filmuke vaikai pamatė vieną be galo įnoringą mergaitę, kuriai mama leisdavo daryti ir prašyti nupirkti viską, kas tik patinka.
Renginio metu mažieji antrokėliai buvo nustebinti ir vaidinimu parengtu pagal knygelę „Mažosios pasakos“. Gegužių progimnazijos 4b ir 3b klasės mokiniai suvaidino pasakaitę „Kuris iš kurio pasimokė“.
Parodos „Jonui Avyžiui – 90“ pristatymo renginiui einant į pabaigą Gegužių progimnazijos bibliotekininkė Gražina Plekavičienė visus susirinkusius skatino: „Skaitykite Jono Avyžiaus knygeles“.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31