„Perskaitytų knygų mugė" Varsos filiale

2012 m. sausio 24 d. „Varsos" bibliotekoje (Vilniaus g. 38D) įvyko Salduvės smalsučių linksmosios akademijos užsiėmimas "Perskaitytų knygų mugė".

Lopšelio-darželio „Salduvė" priešmokyklinukų „Naminukų" ir „Švelnukų" grupės, bibliotekoje susirinko suvaidinti, padainuoti ir padeklamuoti eiles iš savo mėgstamiausių perskaitytų knygelių ir pasakų.
Perskaitytas „Naminukų" ir „Švelnukų" grupių knygas mažiesiems padėjo pristatyti auklėtojos. „Švelnukų" grupės vadovė pristatymą pradėjo nuo knygelės apie zuikį „Kiškis Žvairaakis miškų urėdas". Užsidėję kiškučių ausytes mažieji „Švelninukai", tarsi, tikri zuikiai kraipė savo uodegytes, plojo rankytėm, šoko porom ir kaip tik įmanydami linksminosi siauroje bibliotekos skaityklos salėje. Kita perskaityta knyga „Mažųjų skaitiniai" „Švelnukams" be galo patiko dėl pasakėlių apie vabalus, todėl savo draugams jie sušoko vabalų šokį, o tam, kad atrodytų, lyg tikri vabzdžiukai, užsidėjo ant galvų ryškiaspalves kepures. Garsiai trepsėdami kojytėmis mažieji „Švelninukai" „Naminukus" be galo pralinksmino, po šokio jie plojo net atsistoję.
Lietuvių liaudies pasaką „Katinėlis ir Gaidelis" trys „Švelnukų" grupės atstovai nutarė suvaidinti pasipuošę savo darytomis gyvūnėlių kaukėmis. Katinėliui išėjus į mišką ir likus vienam gaideliui namie, laputė prašėsi į namus ir todėl visaip gudravo, kad tik galėtų gaidelį suėsti, gaidelis nieko bloga neįtardamas, patikėjęs rudakailės gražbilystėmis ėmė ir įsileido. Lapė kapt gaidelį už skiauterės ir nešasi suėsti.
Pasakos moralas mažiesiems nors dar ir nesuvokiamas, bet paaugę jie supras, kad tikrus draugus pažinsi ne per dieną, o per ilgą laiką, supratęs jų dvasios vertybes. Vyriaus. bibliotekininkė Birutė Padvarietienė mažiesiems darželinukams priminė, kad šią pamokančią pasakaitę yra eiliuotai parašęs ir Kostas Kubilinkskas.
Birutė Padvarietienė gerai žinomas knygas-pasakas vaikams pristatė klausinėdama jų, ką jie žiną apie pagrindinius herojus, kodėl „Batuotas katinas? Mikė Pūkuotukas, kuo jis ypatingas?“ ir kt.
Likusias pasakėles „Švelnukų" grupės vadovė pristatė paminėdama jų pavadinimus ir ryškiausius, geriausiais mažųjų darželinukų draugais tapusius, tų knygelių gyvūnėlius-herojus. Vytauto Landsbergio jaunesniojo pasakos ypač dažnai buvo skaitomos priešmokyklinukų. „Obuolių pasakos", „Pelytė Zita" „Arklys Dominykas" nuo rudens iki dabar padeda mažiesiems mokytis būti gerais vaikais, svajoti ir nepaliauti fantazuoti.
„Naminukų" grupės vaikučiai taip pat atėjo pasiruošę ir kupini džiaugsmo, mat labai norėjo pristatyti savo knygeles. Knygelėje „Aštuonetas ir Trepsės namų" perskaitę apie mergaitę Rūtą, kuri nesitvarkė žaisliukų ir turėjo automobilį. Tam, kad saugiau ir be avarijų pervažiuoti visą miestą reikia pažinti šviesoforą, taigi, ant rankelių užsidėję šviesoforo spalvas „Naminukai" labai garsiai padainavo dainelę: „Gatvėj stovi šviesoforas ant vienos didžiulės kojos, pasitempės išdidus, stebi gatvėje visus. Merkia jis raudoną akį, ei sustokit visiems sako...". Kita knygelė „Senelio pasakos" taip pat labai patiko „Naminukams", todėl jie padainavo dainelę apie senelę.
Vyriaus. bibliotekininkė Birutė Padvarietienė mažiesiems darželinukams pristatė dar daugiau knygelių: „Pasakas be galo", „Man reikia šunelio", „Katino sūris", „Kaip bebriukai namą statė", „Mano draugai" ir kt.
„Naminukai" rudenį skaitė dar vieną gražią pasakaitę: „Vilkas ir septyni ožiukai", todėl atėję į skaityklos sceną kuo puikiausiai suvaidino knygos ištrauką apie tai, kaip ožiukų mamytė apgina savo vaikučius ir primuša blogąjį vilką.
Renginio pabaigoje mažieji „Naminukai" perskaitę Hanso Kristijono Anderseno pasakaitę apie „Bjaurųjį ančiuką" savo gerus draugus „Švelnukus" pakvietė kartu sušokti ančiukų šokį.
Išlydėdama mažuosius bibliotekos lankytojus bibliotekos darbuotoja jiems priminė, kad mažieji dar daugiau skaitytų ir taip savo pasiekimų knygelėse toliau rinktų lipdukus - už perskaitytą knygą, atvestą į biblioteką draugą, dalyvavimą renginiuose, vėliau jie bus apdovanoti.

Bibliotekos darbuotoja Inga Bubulytė paruošė filmuotą medžiagą. Kviečiame pasižiūrėti!

Inga Bubulytė
Vaikų literatūros skyriaus vyresn.bibliotekininkė
Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31