Projektas „Aukime drauge su knyga“

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale pradedamas vykdyti Kultūros rėmimo fondo iš dalies finansuojamas projektas „Aukime drauge su knyga“. Projektas skirtas priešmokyklinio amžiaus vaikams ir ikimokyklinių ugdymo įstaigų pedagogams.

Dirbant vaikų bibliotekoje ir stebint vaikų skaitymo procesą, dažnai kyla klausimai, kaip sugrąžinti knygą į kasdieninį vaiko gyvenimą, kodėl didėja skaičius vaikų, kuriems nepatinka skaityti. Mes manome, kad susidomėjimo knygomis nebuvimas vaikystėje, vaikui užaugus, virsta nenoru skaityti knygas. Todėl ir sugalvojome projektą, kuriuo biblioteka sieks užsiauginti skaitytojus: pratinti vaikus prie skaitomo teksto, ugdyti knygų skaitymo įprotį. Be šių projekto uždavinių, ugdysime vaikų kūrybiškumą ir saviraišką. Taip pat tikimės bendradarbiauti su visomis projekte dalyvaujančiomis ikimokyklinio ugdymo įstaigomis.
Projekto veiklas galima suskirstyti į tris dalis. Pirmoji – pristatysime knygą kaip žodį, priminsime, kad knyga visų pirma yra pasakojimas. Į biblioteką pasikviesime profesionalius „Avilio“ teatro aktorius, kurie ikimokyklinukams vaidins spektaklius. Kitų veiklų metu vaikai žiūrės vieni kitų vaidinamus spektaklius, klausysis teatralizuotų skaitymų, pasakų sekimo. Antroje projekto dalyje pristatysime knygą kaip vaizdą. Dailininkas-knygų iliustratorius projekto dalyviams popieriaus lape perteiks skaitomo teksto vaizdą. Vaikai galės stebėti knygos iliustracijos atsiradimo eigą. Trečioji dalis paskatins vaikus atskleisti savo kūrybinius gebėjimus ir pažvelgti į knygą kaip į objektą. Kiekvienai projekte dalyvaujančiai darželio grupei duosime tuščias, įrištas knygeles, piešimo ir rašymo priemones. Kūrybinis procesas vyks darželiuose, kur vaikai kartu su auklėtojomis kurs pasakojimus ir pieš iliustracijas. Lapkričio pradžioje planuojame surinkti vaikų darbus ir išleisti rinktinę, į kurią įeitų visų dalyvių darbai. Gruodžio mėnesį visus projekto dalyvius pakviesime į baigiamąjį renginį, kur visi galėsime pasidžiaugti vaikų pasiektais rezultatais, pasidalinti patirtais įspūdžiais. Kilnojamoji vaikų kūrybos knygelių paroda apkeliaus visas projekte dalyvaujančias ikimokyklinio ugdymo įstaigas.
Vykdant projektą, „Šaltinėlio“ bibliotekoje veiks spaudinių parodos: „Gražiausios ir meniškiausio 2000–2009 m. knygos vaikams ir paaugliams“, „Vertingiausi ikimokyklinuko skaitymai“, „2010-ieji – kas išleista ikimokyklinukams“.
2010 m. rugsėjo 7 d. vyko pirmasis bibliotekos vykdomo projekto „Aukime drauge su knyga" renginys-edukacinė paskaita apie ikimokyklinio amžiaus vaikų ankstyvuosius skaitymus „Pasakos svarba vaiko asmenybinei raidai", kurioje dalyvavo ikimokyklinių įstaigų pedagogai. Apie pasakos svarbą vaikui, pasakų parinkimą ir pateikimą vaikams, atsižvelgiant į jų amžių, bei klaidingas nuostatas (mitus) apie pasakose vaizduojamą žiaurumą kalbėjo lektorė Šiaulių universiteto docentė dr. Nijolė Bražienė.

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31