Renginys „Bobutės Velykės viešnagė“ Vaikų literatūros skyriuje

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekoje (Gvazdikų takas 8) kovo 27 d. vyko rytmetis vaikams „Bobutės Velykės viešnagė“. Lieporių pradinės mokyklos trečiokėliai ir Logopedinio lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo grupė „Saulutė“ buvo nustebinti ir renginio metu veikusia literatūros paroda „Velykė atvažiuoja su margučiais“.

Renginį pradėjusi bibliotekos vedėja Rima Matulevičiūtė priminė visų krikščioniškų švenčių svarbą, papasakojo apie pavasarį skelbiančias šventes - Užgavėnes ir Velykas. Vaikams įdomiausia buvo sužinoti apie Velykų simbolį kiaušinį, todėl jiems buvo priminta, kad kiaušinis yra gyvybės simbolis.Nuo gilios senovės kiaušinių marginimas turėjęs ir tebeturi magišką reikšmę. Ant kiaušinių skutinėtos saulutės, kad iš pavasario bundančiai augmenijai netrūktų saulės, įvairi augmenija, raštų deriniai. Specialią reikšmę turėjusi ir kiaušinio spalva. Raudona spalva simbolizavo gyvybę, juoda – žemę, mėlyna – dangų, žalia – bundančią augmeniją.
Bibliotekos vedėjai bepasakojant vaikučiams apie Velykų šventės simboliką, kur buvus kur nebuvus į skaityklą atėjo ir tikra Velykų bobutė, nešina nedideliu krepšiu. Viešnia apsidžiaugė pakliuvusi ten, kur reikia, mat čia geri vaikai ir ji vaikučiams atskleis apie šią pavasario šventę visas įdomybes. Velykė pasakojo, kad ji gyvena ne daugiaaukščiame name, o pamiškėje. Senutė Velykė gyvena ne viena, o su vyru ir pulku pagalbininkų-kiškių. Atėjus pavasariui Velykė, kaip ir Kalėdų senis žiemą, dovanoja geriems vaikams ne tik margaspalvius, skanius kiaušinius, bet ir vieną kitą žaislą. Velykė dažo kiaušinius su visais savo pagalbininkais ir atėjus Velykų nakčiai sudeda juos į vaškinį ar cukrinį vežimaitį, pakinko į jį kiškius ir veža vaikams. Iš ryto kiekvienas geras vaikas ant palangės randa po du Velykės kiaušinius. Vaikai paklausti ar jie jau per praėjusias Velykas gavo senutės margaspalvių kiaušinių atsakė, jog ne, tai Velykė džiugiai visiems atsakė, kad šiandien tikrai gaus nuostabių žalių margučių.
Velykei papasakojus apie margučio svarbą, ji niekur nepabėgo. Bobutė atsisėdo prie stalo ir kartu su vaikais pasižiūrėjo animacinį filmuką „Margučių rytas“, o vėliau labai dailiai spalvino iš kartono bibliotekininkių paruoštus margučius. Ilgai spalvinę trečiokėliai Velykų senutės buvo apdovanoti šokoladiniais margučiais.
Renginio pabaigoje vaikučiai pasiklausė dainelės apie kiškį ir apžiūrėjo ne tik savo darbelių parodą „Pavasaris jau čia“, bet ir literatūros parodą „Velykė atvažiuoja su margučiais“. Visi sustoję bendrai nuotraukai vaikai atsisveikino su bibliotekos darbuotojomis žadėdami ir savo tėveliams nupiešti puikias velykines atvirutes.

Filmuotą šio renginio medžiagą galite pamatyti čia: http://www.youtube.com/watch?v=jIMPt5IJzBQ&feature=youtu.be

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31