Renginys "Gyvenkime be patyčių"

2012 m. kovo 14 d., Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Aido filialas buvo pilnas juoko ir krykštavimų, mat Lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ „Drugelių grupė“ atvyko į renginį „Gyvenkime be patyčių“.

Kiekvienais metais mokyklose, darželiuose, bibliotekose minima „Savaitė BE PATYČIŲ“. Šiais metais šios savaitės renginiai vyks kovo 19-25 dienomis. Akcijos tikslas suteikti vaikams ir jaunimui informaciją su naudingomis nuorodomis, kur galima kreiptis pagalbos, kai vaikai patiria patyčias ar patys tyčiojasi. Taip pat kalbėti apie draugystę, nuoširdų bendravimą. Bibliotekos darbuotojai, prisijungdami prie šios gražios akcijos organizatorių, mažiesiems vaikų kalba nutarė paaiškinti kaip reikia sugyventi tarpusavyje, draugauti, nesityčioti.
Vyresnioji bibliotekininkė Ilona Amankavičiūtė renginį pradėjo nuo aiškinimo kas yra patyčios ir draugystė, o kad mažieji geriau suprastų paskaitė pasakaitę apie du besipešančius ožiukus. Pasakos yra labai svarbios, nes jose išaiškėja tikrieji draugai, jų skleidžiamas gėris ir, deja, piktieji veikėjai, norintys sau naudos. Taip pakalbėję apie draugystę darželinukai buvo pakviesti pasiklausyti bibliotekos savanorės, gerosios močiutės Vilhelminos Mičiulienės sekamos pasakos apie tikrąją draugystę, kur draugai draugų neišduoda ir lieka ištikimi. Po tokios įdomios pasakaitės mažieji pasipasakojo ir savo grupėje vykstančius įvykius: pasirodo berniukai kibindami mergaites už plaukų papešioja, bet visi draugiški, labai myli savo grupės mažylę, kuriai tik trys metukai.
Pasikalbėję darželinukai buvo pakviesti pasižiūrėti animacinį filmuką „Bjaurusis ančiukas“. Filme atskleidžiama kaip iš mažo ir neišvaizdaus ančiuko išaugo didelė ir graži gulbė, todėl mažieji suprato, kad niekada negalima spręsti apie žmogų iš išvaizdos ar jo poelgių. Net išsižioję žiūrėdami filmuką, vaikučiai dar labiau apsidžiaugė išgirdę dainelę apie „Draugystę“, atliekamą lopšelio-darželio „Žiburėlis“ darželinukų. Sustoję bibliotekos salėje, susikibę rankutėmis rateliu sukosi aplink didelį stalą, o pašokę, visi apkabino arti savęs stovinčius draugus.
Renginiui einant į pabaigą „Drugelių“ grupę atlydėjusi auklėtoja Sandra Karaveckienė bibliotekos vedėjai Zitai Rugaitienei padovanojo pačių vaikų sukurtą knygelę apie draugystę.
Po renginio vaikučiai bibliotekoje apžiūrėjo visas eksponuojamas parodas. Daugiausiai vaikučių dėmesio sulaukė bibliotekoje esanti skaitykla, kurioje mažieji pirmą kartą susipažino su bibliotekos taisyklėmis ir naujomis spalvingomis, neįprastomis knygelėmis bei žaidimais. Tam, kad mažieji būtų drausmingi, nesimuštų, gerbtų savo draugus ir suaugusius bibliotekos vedėja Zita Rugaitienė „Drugelių“ grupę atlydėjusioms auklėtojai Sandrai Karaveckienei, direkt. pavaduotojai Alinai Petrokienei ir auklėtojos padėjėjai Anuškai Ciparienei įteikė pieštukus, su kuriais jos aprašys vaikučių poelgius.
Nusifotografavę su bibliotekininkėmis vaikučiai atsisveikino žadėdami sugrįžti jau su savo darbeliais, tam kad jie papuoštų šios gražios bibliotekos sienas.

Ištrauką iš renginuko galite pažiūrėti čia.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31