„Saulės“ filiale pristatyta asociacijos „Menų šaltinis“ nario meno darbų paroda

2012 metus „Saulės“ filialas pradėjo „Menų šaltinio“ asociacijos nario Stanislovo Vyšniausko metalo plastikos darbų parodos atidarymu.

Menininkas yra sukūręs daugiau kaip 40 kalinėto metalo paveikslų, pradedant Vytauto Didžiojo portretu ir baigiant Vyčiu. Savamokslis menininkas ypač mėgsta tautinius – istorinius motyvus. Be to, jis yra pagaminęs išraiškingų žvakidžių, žibintų, šviestuvų. Tad visų jo darbų neįmanoma net sutalpinti. „Saulės“ biblioteką papuošė jo iškaltų Lietuvos kunigaikščių – Vytauto Didžiojo, Mindaugo, Gedimino, Algirdo, Kęstučio - portretai ir kiti darbai, primenantys mums šlovingą Lietuvos istoriją, jos legendas.

Šio meistro darbai pasižymi ne tik unikalia atlikimo technika, bet ir savitu stiliumi. Jo kūriniai preciziški, išbaigti. Jis laisvai valdo formą, gerai jaučia proporcijas, sumaniai derina formą su ornamentu.

Daug šiltų žodžių parodos atidarymo metu išgirdo menininkas Stanislovas. Jam buvo skirti pasveikinimai, palinkėjimai, gėlės, padėka . Jo darbščioms rankoms buvo skirti poetų posmai. „Menų šaltinio asociacijos nariai –literatai D. Augutienė, G.Matulevičienė, J.Čiominienė ir A.Stancelaitis inscenizavo poetės Aldonos Liepienės sukurtą šiuolaikinę poemą apie Eglę – žalčių karalienę, kurioje Eglė, jos sūnūs Ąžuolas ir Uosis skundžiasi Žilvinui apgailėtina medžių dalia mūsų dienomis, kai aplinka teršiama ir gamta niokojama.
Renginio pabaigoje kalbėjo parodos autorius Stanislovas Vyšniauskas. Menininkas pasakojo apie savąjį pasaulį. Savitai, nuoširdžiai, paprastai, kaip moka ir sugeba...

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31