Susitikimas su tautodailininke A. Liaudanskiene

Susitikimas su tautodailininke

Susitikimo akimirka

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ vaikų filiale lapkričio 12 d. vyko susitikimas su tautodailininke, lopšelio-darželio „Sigutė“ auklėtoja A. Liaudanskiene. Bibliotekoje veikė autorės siūtų lėlių paroda „Mes iš pasakų“.

A. Liaudanskienė susitikime su mažaisiais skaitytojais prisistatė kirmelyje Asta, kuri buvo apsirengusi kirmėlės kostiumu. Kiekvieną atėjusįjį pasveikino, į savo atsineštą krepšelį surinko vaikų vardus, jų gerą nuotaiką ir šypsenas. Vaikų veideliai švietė džiaugsmu ir netikėtumu. Renginio metu autorė pristatė kiekvieną savo siūtą lėlę, leido vaikams jas apžiūrėti. Tautodailininkė lėles siuva pirštinines, skritulines ant pagalėlio, dideles, su visomis lėlėmis galima vaidinti. Susirinkusieji su lėlėmis suvaidino po keletą ištraukų iš įvairių pasakų. Autorė vaikams papasakojo, kad lėlės siuvamos iš įvairiausių medžiagų skiautelių, puošiamos juostelėmis, karoliukais, sagomis, kailiukais. Lėlių šukuosenos daromos iš siūlų, pynutėmis iš virvelių padaromos garbanėlės. Kiekviena lėlytė pasiūta su didžiule meile, fantazija. Jos tarsi gyvos, kiekviena turinti savitą, tik tam pasakų herojui būdingą išvaizdą ir charakterį. Vaikai nesunkiai atpažino, iš kokių pasakų jos pas mus atkeliavo. Renginio metu vaikai gavo užduotį – reikėjo patiems pasisiūti lėlytę „švelniuką“. Tautodailininkė atsinešė lėlių ruošinukų, vaikai kibo į darbą su entuziazmu – vėrė rankeles, kojeles,l piešė veidelį lėlytei. Renginyje dalyvavę vaikai iš Specialiojo ugdymo centro kartu su autore sugebėjo pasisiūti sau lėlytę. Iš renginio visi dalyvavusieji išėjo nešini savo pasisiūtomis lėlytėmis „švelniukais“.

Linkime, kad tautodailininkė Asta Liaudanskienė ir toliau kurtų savo mielus šedevrus, savo darbais džiugintų vaikus ir suaugusius, kad šios lėlytės bent akimirkai sustabdytų, bent trumpam pralinksmintų, kad su jomis draugautų kuo daugiau vaikų. Kad jos gyventų...

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31