Vaikų literatūros skyriuje klubo „Skaitanti mama" narėms skirta edukacinė pamoka „Žaislų-suvenyrų kūrimas"

Šiaulių m. sav. viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius (Gvazdikų takas 8) gegužės 3 d. ryte buvo pilnas mažųjų šiauliečių, kurie kartu su mamytėmis, tėveliais, močiutėmis sugužėjo į edukacinę pamoką „Žaislų-suvenyrų kūrimas“.

Šventė organizuota įgyvendinant projektą „Europos dienai pažymėti“, kurio rėmėjas yra Europos komisijos atstovybė Lietuvoje. Projektas skirtas bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje įkurto klubo „Skaitanti mama“ veiklai tęsti bei Europos aktyvaus senėjimo ir kartų solidarumo metams paminėti.
Renginys prasidėjo bendravimu menų kalba. Bibliotekos vedėja Rima Matulevičiūtė pasveikino visas mamas ir močiutes su artėjančia Motinos diena, palinkėjo visoms būti geromis, laimingomis mamomis. Tam, kad rytmetį mamytės, močiutės įsimintų ilgam, į skaityklą sugužėjo ir du šokius sušoko Šiaulių Gegužių progimnazijos šokių studijos „Trepsiukų pievelė“ (mokyt. Edita Montvilienė) šokėjėliai.
Vėliau mamytės ir močiutės buvo pakviestos pačios pagaminti mielus žaisliukus-suvenyrus savo mažyliams ar anūkams. Siuvėjomis tapusias mamytes ir močiutes mėgstamose knygelėse gyvenančius kačiukų, meškiukų personažus pasidaryti mokė Kuršėnų kūrybos namų vyr. mokytojos-pedagogės, tautodailininkės Rasa Jakelaitienė ir Rasa Balčiūnienė.
Dvi valandas trukęs žaislų-suvenyrų kūrimas mažiesiems neprailgo, mat vieni žaidė su specialiai jiems paruoštais žaislais, kiti skaitė-vartė knygeles, treti tiesiog žiūrėjo, kaip jų mamų rankose siūlelis po siūlelio gimsta jiems skirti žaisliukai.
Renginio metu mamos ir močiutės buvo pakviestos dalyvauti kartų solidarumą skatinančiame fotografijų konkurse „Džiaugsmas skaityti kartu“. Labai dažnai vaikučiams pirmąsias pasakas seka močiutės, seneliai, todėl labai svarbus šios akimirkos įamžinimas. Konkurso nuotraukas bus galima išvysti virtualioje erdvėje, bibliotekos tinklapyje www.smsvb.lt bei kilnojamoje parodoje miesto gyventojams.
Rytmečiui einant į pabaigą mamytės su savo baigtais, ar pusiau pasiūtais žaislais, sustojo įsiamžinti nuotraukoje. Edukacinės pamokos dalyvės savo pilnai pagamintus žaisliukus-suvenyrus pažadėjo parodyti Europos dienai skirtame renginyje „Džiaugsmas būti kartu“.

 

Filmuotą šio renginio medžiagą galite pamatyti čia:
http://www.youtube.com/watch?v=d5hqkPz0oFM

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Gegužė
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31