Vaikų literatūros skyriuje veikia paroda "Jonui Avyžiui - 90"

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) - veikia paroda Lietuvos liaudies rašytojui, publicistui, nusipelniusiam kultūros, politiniam bei visuomenės veikėjui Jonui Avyžiui prisiminti.

16 knygų suaugusiesiems ir apie 20 knygelių vaikams autorius Jonas Avyžius gimė 1922 m. gegužės 16 d. Medginuose, Joniškio raj. Rašytojo vardas suteiktas Joniškio rajono savivaldybės bibliotekai.
Retas iš lietuvių rašytojų yra susilaukęs tokio dėmesio Lietuvoje ir tokio plataus tarptautinio pripažinimo kaip Jonas Avyžius. Daug rašytojo kūrinių vaikams yra išversta į rusų, uzbekų, kazachų, estų, latvių, vokiečių ir kt. kalbas. Jo kūryba artima tradicinei realistinio pasakojimo krypčiai, tikroviškas vaizdavimo būdas, pagrįstas nepadailinta gyvenimo tiesa labiausiai ir domina skaitytoją, tokia yra ir šuns Bardo gyvenimo istorija. (Jono Avyžiaus knyga "Bardo nuotykiai ir žygiai"). Bardas yra niūfaundlendas, skęstančiųjų gelbėtojas, o nuotykiai jį lydi nuo pat vaikystės. Perskaitę šią ir kitas rašytojo knygas Gegužių progimnazijos 1b (mokyt. I. Buožiuvienė), 3b (mokyt. N. Gabrielaitienė), 3c (mokyt. V. Dulskienė), 4b (mokyt. A. Didžgalvienė) mokiniai su malonumu patys kūrė rašinius apie savo šuniukus, piešė ir klijavo savo įsivaizduojamus Bardo
paveikslus.
Tiesa, mažųjų mokinukų rašinėlių veikėjai-šuniukai nors ir nepatyrė tiek nuotykių kiek Bardas, bet didvyrių vardų ir jie nusipelnė. Gabrielės Mopsiukas neteko ankstesnių šeimininkų, kurie užsinorėjo šuns su kilmės dokumentais, o Gabijos Marijos kalytė Rusnė ieškojo maisto katei Missei. Ne ką mažiau jaudinantys ir kiti Gegužių progimnazijos mokinių aprašyti šuniukų nuotykiai, o kad tuo įsitikintumėte parodą kviečiame aplankyti iki gegužės 11 d.
Parodos atidarymo renginys įvyks balandžio 27 d. 12 val.

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31