Vasara bibliotekoje - kaip kine 3

Mokyklinio amžiaus vaikams rugpjūtis - paskutinis vasaros atostogų mėnuo. Pabuvoję įvairiose stovyklose ar pas senelius visi vaikai grįžta į namus ruoštis mokslo metų pradžiai. Kartu prisimena ir biblioteką, kur sutikti per vasarą nematyti draugai, bibliotekininkės padeda puikiai praleisti likusį atostogų laiką.

Rugpjūčio 17 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) įvykusi jau trečioji šią vasarą kultūrinė-edukacinė programa „Vasara bibliotekoje - kaip kine“, kaip ir dvi ankstesnės, sulaukė nemažo žiūrovų skaičiaus.
Šioje peržiūroje vaikai matė H. K. Anderseno pasakas „Bjaurusis ančiukas“, „Coliukė“ ir „Alavinis kareivėlis“. Išvydę seną dar 1965 m. kurtą animacinį filmuką „Bjaurusis ančiukas“ vaikai suprato, kad paprasta, net prastoka išvaizda dengia tikrąsias dvasios vertybes, kurias reikia išmokti pažinti. Ančių šeimynoje išsiritęs keistos išvaizdos ančiukas nepanašus į kitus ančiukus, todėl kitiems paukščiams jis atrodo ne tik negražus, bet ir bjaurus.
Kitas filmukas taip pat išryškina vieną svarbiausių žmogiškųjų vertybių – gerumą. Padidėjęs vaiko jausmingumas, visko, kas gyva, gailėjimas - tai tikrasis humanizmas vaikystėje. Miniatiūrinė mergytė Coliukė, silpna ir gležnutė, negalinti apsiginti, taip ištvermingai rūpinasi kitais. Jos širdies gerumas atgaivina sušalusią kregždutę.
Pamatę paskutiniąją pasaką apie „Alavinį kareivėlį“ vaikai mąstė apie meilę, vyriškumą, neišblėstančią drąsą, nes tikra meilė nugali visas negandas.
H. K. Anderseno pasakų peržiūra šiais metais baigė kultūrinę-edukacinę programą „Vasara bibliotekoje - kaip kine“, tačiau kitą vasarą biblioteka vėl lauks vaikučių su naujais animaciniais filmais ir pasakomis.

Inga Bubulytė
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31