Žaidimų diena Vaikų literatūros skyriuje

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) balandžio 26 d. 10 – 15 val. vyko žaidimų diena, kuria buvo stengiamasi propaguoti laisvą, be įtampos, linksmą bendravimą.

Pirma dienos pusė skirta mažiausiems bibliotekos vartotojams, kuriems sunku ramiai išsėdėti prie stalo, todėl jiems buvo pasiūlyti žaidimai ant kilimo. 10 val. į biblioteką atskubėjo Lopšelio-darželio „Voveraitė“ vaikučiai. Bibliotekos vedėja Rima Matulevičiūtė paaiškino vos 5 metukų sulaukusiems darželinukams žaidimų reikšmę ir naudą. Tam, kad nebūtų jokių pykčių buvo susakytos ir kiekvieno žaidimo taisyklės. Tai buvo linksmybių šventė, kai žaisdami ir užsiimdami malonia veikla, vaikai atsipalaidavo ir įsisuko į žaidimų sūkurį, kas dėliojo dėliones, kas žaidė domino, kas skaitė knygeles, o kiti tiesiog išmėgino pripučiamus bibliotekos foteliukus.
Smagios žaidynės dar labiau patiko, kai mažieji buvo pavaišinti saldainiukais. Žaisti su mažaisiais vaikučiais nepabūgo bibliotekos vedėja Rima Matulevičiūtė, vyresn. bibliotekininkė Nadežda Soroka ir pati mažųjų auklėtoja. Vaikai žaisdami su suaugusiomis bibliotekininkėmis atrado universalią „kalbą“, tarpusavio ryšį.
Atsisveikinus su mažaisiais bibliotekos žaidėjais, mėlynasis kilimas su žaislais pasiliko laukti kitų vaikų.

Pasibaigus pamokoms į biblioteką rinkosi mokyklinio amžiaus vaikai. Šiaulių Gytarių progimnazijos pirmokiukus atlydėjo mokytoja Vilija Vyšniauskienė. Jiems buvo paruoštas apvalus žaidimų stalas. Vaikai juk tik žaisdami labiausiai lavina mąstymo, motorikos, ar kitus įgūdžius, didina pasitikėjimą savimi. Žaisdami vaikai stengėsi nugalėti vieni kitus, bet suprasdami, kad svarbiausia ne nugalėti, o dalyvauti, visi pasiekė finišo tiesiąją.
Šiek tiek pavargus, smagu pailsėti ir visiems kartu pažiūrėti nuotaikingus animacinius filmukus. Šįkart vaikai pasirinko žiūrėti „Ogio ir tarakonų nuotykius“ bei „Na palauk!“. Paskutiniu žaidimų dienos smagumu tapo žaidimai kompiuteriu. Mergaitės rinkosi puošti lėles, berniukai išmėgino lenktynių žaidimus. Tam, kad biblioteka visiems dalyviams asocijuotųsi su draugyste, vieta kur visada esi laukiamas, bibliotekininkė Inga Bubulytė padovanojo projekto „Bibliotekos pažangai“ draugystės apyrankes. Pažaisti susirinkę dalyviai ne tik smagiai praleido laiką, bet ir daugiau sužinojo apie bibliotekos teikiamas paslaugas. Atsisveikindami su bibliotekos darbuotojomis visi vaikai pažadėjo būtinai čia apsilankyti ir kitą kartą.

 

RENGINIŲ KALENDORIUS

2018 Liepa
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31